Купете си военно НДК

https://blitz.bg/politika/kupete-si-voenno-ndk_news25849.html Blitz.bg

Новоизграденият Национален армейски комплекс, повече известен като "военното НДК" , отива за продан, съобщава "24 часа".

Информацията потвърдил военният министър Николай Цонев . Възложил съм процедура по деактуването на сградата от публична държавна в частна държавна собственост, съобщи той.
Комплексът е разположен на 14 дка на централния столичен бул. "Скобелев"  23 между Петте кьошета и НДК . Разгънатата му площ е 49 920  кв. м.
Строежът му започва преди четири години  на терена на бившия Военноисторически музей. Сградата е почти готова. Три са причините за продажбата на имота, каза Цонев. В момента МО няма нужда от такава голяма и луксозна сграда. Второ подръжката щяла да се окаже прекалено скъпа, а с парите от сделката можело да се купуват доста апартаменти за оборотния фонд на ведомството.
Според министъра вероятно комплексът ще бъде пуснат на търг.
Брокери твърдят, че само цената на терена ще покрие направената досега инвестиция. Според тях имотът може да се оцени на около 100 млн.евро за парцела и сградата.
Според пресцентъра на МО за построяването на комплекса са похарчени 20 410 594 лв, 1,5 млн. лв. са отишли за подземното строителство и 14 млн. за градежа от кота нула нагоре, твърди служител на бившата Агенция "Военни клубове и информация". Като се добави и ДДС се получават почти 19 млн. лв.
Решението за "военното НДК" бе взето през 2004 г. от тогавашния военен министър Николай Свинаров, като изграждането продължи усилено при насленика му Веселин Близнаков. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай