Единственият депутат на ГЕРБ Лъчезар Иванов, който от няколко дни е в центъра на шумен скандал покрай бракоразводното си дело, обяви, че се страхува за живота на децата си. Нищо от писмото на дъщеря му за нанесен побой не е вярно, твърди политикът в интервю за "Уикенд".
- Г-н Иванов, какъв е вашият коментар на "кървавото писмо" до американския посланик, изпратено по пощата от дъщеря ви?
- На 16 април ми е бракоразводното дело. Така че просто нямам коментар на случващото се. Първо, не ми е ясно защо не е изпратено писмото в руското посолство, ами в американското. Все пак аз съм български гражданин. Защо ще пишат на американците, може и на кубинците, и не руснаците? Второ, защо дъщеря ми и съпругата ми не са се обърнали към Комисията за закрила на жените, пострадали от домашно насилие, ами пишат на американците. Нямам идея какво става. От 10 месеца не живея със семейството си. На квартира съм, сам.
- Не поддържате ли някаква връзка с бившата си съпруга?
- Тя ми се обажда всеки месец на датата, когато аз й давам пари за издръжката. Правя го, за да живеят добре. Обаче явно, че всичко, което аз правя, за съпругата ми няма никаква стойност.
- В добри отношения ли сте с дъщеря си? Има ли възможност тя да е написала писмото под диктовката на някого?
- Да. Нямам никакви съмнения, че някой й е диктувал. Детето иска да си запазим семейството, да не се развеждаме. Е, развеждаме се, но какво и да е. Не смятам да давам повече коментари. Ако нещата продължат да се носят по медиите, имам хора, които ще докажат, че това писмо е абсолютна лъжа. Но преди това трябва да говоря с детето си.
- Каква е причината за развода?
- Пълна несъвместимост на характерите. Този развод щеше да стане по-рано, но исках едното дете да завърши, да влезе в университет. Чаках и малкото да порасне, за да мога да се разведа спокойно.
- Има ли друга жена в живота ви?
- Няма друга жена до мен. Не се развеждам заради жена и това може би никой не го вярва, дори и съпругата ми. Но наистина няма друга. Просто не мога да живея с човек, който грам ... 20 години брак имаме. През това време тя е работила само три години. Как да я коментирам? Поне осем пъти й намирах работа, но тя никога не се задоволяваше - все не беше за нея работата.
- Как се запознахте?
- Какво значение има вече това, при условие, че разтрогвам брака? Хората се раждат, умират, събират, разделят. Какво толкова? Нормални неща от живота. Когато някой реши да отмъщава, го прави. Явно и моят случай е такъв.
- Имате ли идея кой може да ви отмъщава?
- Не зная. Аз се върнах на 13 април в България. Не зная какво става. За мен писмото е голяма изненада. Любопитно ми е защо писмото е изпратено до американското посолство. Да бяха писали и до Русия, и тя е световна сила.
- Как се чувствате в момента?
- - Как се чувствам ли? Как би могъл да се чувства един баща в подобен момент. Изпаднал съм в позиция да обяснявам, че не съм изял децата. Това е, нямам друг коментар.
- Наистина тъжна история - баща, който пребива дъщеря си ...
- Несериозна работа. Преди повече от седмица бяхме на ски в Боровец. Беше и синът ми. Видяха ни дори хора от парламента. Не ми се коментира темата, защото много ме боли.
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.