Мартин Димитров: Няма да подкрепим измъченото вето на президента за отбраната

https://blitz.bg/politika/martin-dimitrov-nyama-da-podkrepim-izmachenoto-veto-na-prezidenta-za-otbranata_news69963.html Blitz.bg

Сините няма да подкрепят ветото на президента върху Закона за отбраната. Лидерът на СДС Мартин Димитров го определи като измъчено. В интервю за Нова тв той посочи, че има много по-важни въпроси, по които държавният глава мълчи.

В закона за отбраната има положителни неща, които водят до модернизация на армията, каза Димитров. А възраженията на Първанов се мотивирали с това, че се засягали правомощията му да бъде началник на началника, който ръководи силите по отбраната.

Законът е в правилната посока и когато се е гледал в парламента, синята коалиция го е подкрепила и на първо, и на второ четене, каза Димитров и разкритикува президента, че не взима отношение по далеч по-важни проблеми.
 
"Питаме го за подслушването, той си мълчи и нищо не казва. Излязоха заменки, заради които България ще бъде глобена стотици хиляди левове - и за тях мълчи", отбеляза Димитров, като припомни, че именно Георги Първанов е създал Тройната коалиция, при чието управление са се вършели безобразията.
/БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай