Министър Вълчев подчерта колко важно развитието на дигиталната компетентност и изучаването на втори чужд език за бъдещето на образованието. Той акцентира и върху възпитателната работа, чиято цел е всяко училище да проведе разговори със семействата за взаимодействие с родителите.
Според министъра учителите са най-важният фактор в системата. "Ако имаме добри учители, ще имаме добри специалисти по всички професии", е казал той и е припомнил, че правителството е заложило 360 млн. лева за догодина за увеличение на учителските заплати и тази политика се изпълнява поетапно.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.