Москов за Огнян Герджиков: Незнайко в Слънчевия град

https://blitz.bg/politika/moskov-za-ognyan-gerdzhikov-neznayko-v-slancheviya-grad_news503309.html Blitz.bg
Подобно поведение е като на Незнайко в Слънчевия град (герой от книга за деца на Николай Носов), така бившият здравен министър Петър Москов определи в предаването "Тази неделя" по bTV поведението на служебния премиер Огнян Герджиков.

Москов е категоричен, че служебният кабинет е създаден, за да мачка Реформаторския блок. Относно думите на Герджиков, че е гласувал за РБ, защото са от едно котило той каза:

„Аз не съм от едно котило с г-н Герджиков и никога не съм бил. Не принадлежа на котила, не принадлежа на модели, в които икономическа, медийна и политическа власт са в едно”. Петър Москов признава, че парламентарните избори са провал за десните партии. Всякакви опити за бинтоване и замазване на грешките е излишен, уточни той. Като своя грешка той отчита факта, че се е отдал изцяло на работата си като министър на здравеопазването и е загърбил организациoнната работата в Реформаторския блок.

"Когато се обърнах, Анушка вече беше разляла олиото”, каза Москов, но не уточни коя/кой е Анушка.
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай