Министерството на външните работи на Република България изразява своята дълбока загриженост от извършения на 25 май 2009 г. от Корейската народно-демократична република ядрен опит. Това се казва в изявление на говорителя на министерството.
Осъждаме този акт като явно нарушение на резолюция 1718 на Съвета за сигурност на ООН и призоваваме страната незабавно и без предусловия да се завърне на масата шестстранните преговори. Считаме, че КНДР следва да се възползва и от всяка друга форма на диалог, гарантираща мира и сигурността в Североизточна Азия, се казва в изявлението. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.