Назначиха 24 заместник-министри, един е напуснал междувременно

https://blitz.bg/politika/naznachiha-24-zamestnik-ministri-edin-e-napusnal-mezhduvremenno_news57213.html Blitz.bg

Обявеният за зам.-министър на просветата, отговарящ за висшето образование, доцент от Техническият университет Румен Пранчов се е оттеглил по здравословни причини. Това стана ясно, след като от "Дондуков" 1 съобщиха, че министър-председателят Бойко Борисов е подписал заповедите за назначаване на 24-ма заместник-министри.

Напълно са сформирани екипите на осем министерства.

За заместници на министъра на околната среда и водите Нона Караджова са определени Ивелина Василева и Евдокия Манева. Работата на министър Маргарита Попова в Министерството на правосъдието ще бъде подпомагана от Даниела Машева, Жанета Петрова – Босева и Христо Ангелов.

Заместници на министъра на финансите Симеон Дянков ще бъдат Владислав Горанов и Ана Михайлова, на министъра на здравеопазването д-р Божидар Нанев – Любомир Гайдов и Валерий Митрев, на министъра на земеделието и храните Мирослав Найденов – Цветан Димитров и Преслав Борисов, на министъра на труда и социалната политика Тотю Младенов – Красимир Попов и Валентина Симеонова, на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията – Ивайло Московски и Камен Кичев, и на министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков – Лазар Каменов и Иван Ценов.

Премиерът Борисов назначи също двама заместник-министри на образованието, младежта и науката – Светлана Ломева и Милка Коджабашиева – Йовкова, двама в МВнР – Марин Райков и Милен Люцканов, и по един в министерствата на отбраната, на вътрешните работи и на културата, съответно Аню Запрянов, Веселин Вучков и Тодор Чобанов.
/БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай