НДСВ недоволства от решението на МС за криза с боклука

https://blitz.bg/politika/ndsv-nedovolstva-ot-reshenieto-na-ms-za-kriza-s-bokluka_news43688.html Blitz.bg

НДСВ изразява загриженост по повод решението на правителството за обявяване на кризисно положение в столицата заради проблеми с почистването. Съмняваме се, че приетата мярка ще доведе до подобряване на ситуацията и още по-малко до трайно решение на проблема с чистотата на града, посочват от партията.

Ние оценяваме сложността на обстоятелствата, свързани с почистването и преработката на отпадъците на милионната столица и смятаме, че преодоляването на кризата трябва да се търси в модерни технологии за събиране, сортиране и преработване на отпадъци и добри практики. Подкрепяме трайното решение на екологичните тревоги на жителите на града, заявяват от жълтата партия.  /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай