Депутатът от ГЕРБ-СДС Десислава Танева се появи изненадващо в пленарната зала.
Това се случи докато на трибуната говореше министърът на правосъдието Георги Георгиев. Той призова депутатите да я посрещнат с аплодисменти, защото е „герой“.
Както БЛИЦ съобщи, в средата на март лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че Танева е „толкова болна, че до края на април едва ли ще дойде“.
С нейното отсъствие броят на депутатите от управляващата коалиция остана 120 – недостатъчно за мнозинство.
Танева се появи минути преди Народното събрание (НС) да гласува първия вот на недоверие към кабинета „Желязков“. Очаквано правителството оцеля.
Танева се придвижваше с помощта на две патерици и очевидно изпитваше затруднения.
Депутатката избра да седне на последния ред в залата, очевидно за по-голямо удобство.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!