Опозиционните партии се явяват самостоятелно на избори

https://blitz.bg/politika/opozicionnite-partii-se-yavyavat-samostoyatelno-na-izbori_news26404.html Blitz.bg

Дори и да има обединение на опозицията, на предстоящите избори партиите ще се явят сами. Това става ясно от изказванията на представители на опозиция по Нова телевизия тази сутрин.

Според Христо Кирчев от СДС, неговата партия не може да влезе в обединение с “Атака” заради различните виждания по редица въпроси. СДС е носител преди всичко на евроатлантическите идеи, а изказванията на членовете на “Атака” често застъпват обратното становище, мотивира се Кирчев.
От своя страна лидерът на ”Атака” Волен Сидеров призова опозицията да се заяви обединена на изборите като се приложи италианския модел на гласуване. Според него в тази коалиция трябва да се включи и ГЕРБ. Председателят на партията на Бойко Борисов, Цветан Цветанов пък беше категоричен, че ГЕРБ ще се яви самостоятелно. ГЕРБ няма как да не се съобрази с желанието на симпатизантите си, защото самостоятелното ни участие е една реална алтернатива на сегашното управление, аргументира се Цветанов. Той смята, че механичният сбор на партии няма да доведе до по – висок резултата отколкото явяването на избори на всяка партия поотделно.
Сидеров обяви, че при това положение и “Атака” ще се яви самостоятелно, но би било по – добър вариант за България да се направи общ план на партии от опозицията. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай