Опозицията сезира Конституционния съд

https://blitz.bg/politika/opoziciyata-sezira-konstitucionniya-sad_news42407.html Blitz.bg

Депутатите от опозицията ще сезират Конституционния съд заради приетия от парламента Закон за електронните съобщения. Събрани са повече от нужните за това 48 подписа на народни представители и то от всички парламентарна групи от опозицията, заяви независимият Румен Ангелов.

Причината да се обърнат към съда е предстоящата цифровизация, която е записана в закона. Според депутатите се създава монопол и не се поставят при равни условия радиата и телевизиите в България. Става въпрос за защита на пазара, което ни дава право да се обърнем към съда, мотивира се Ангелов. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай