Орешарски с трима вицепремиери

Новите заместници са Цветлин Йовчев и Даниела Бобева, присъединяват се към Зинаида Златанова

https://blitz.bg/politika/oresharski-s-trima-vicepremieri_news207758.html Blitz.bg

Цветлин Йовчев и Даниела Бобева са новите вицепремиери в кабинета на Пламен Орешарски. Това стана ясно на днешното заседание на парламента. Депутатите обсъждат структурни и персонални промени в Министерския съвет.

Новите заместници на премиера ще бъдат МВР шефът Цветлин Йовчев и Даниела Бобева, която ще отговаря за икономиката и финансите. В момента Орешарски има един вицепремиер – Зинаида Златанова, която отговаря за вътрешния ред и усвояването на еврофондовете.

Името на Йовчев беше лансирано преди време от премиера, но по-късно самият вътрешен министър обяви че няма да става вице. Според премиера той ще отговаря за службите за сигурност след тяхното преструктуриране./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай