Още 100 лева върху заплатата на войника

https://blitz.bg/politika/oshte-100-leva-varhu-zaplatata-na-voynika_news40965.html Blitz.bg

Министър Николай Цонев е разпоредил всички в армията -от редника до генерала, да получават добавка от 15% към заплатата за работа в специфични условия. Това съобщават за столичен вестник командири от частите.

Заповедта е от няколко дни , но влиза в сила от 1 януари. От същата дата е увеличението на заплатите на униформените с 5%, което отделно даде кабинетът. Така парите на военните скачат с 20 на сто.
Месечното възнаграждение на войника става 628 лв. при ниво 520 лв.  на 31.12.2008 г. Още тази седмица с мартенските заплати войската ще получи натрупаните левчета за три месеца. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай