Първанов: Не съм ментор, нито посредник между Станишев и Борисов

https://blitz.bg/politika/parvanov-ne-sam-mentor-nito-posrednik-mezhdu-stanishev-i-borisov_news45650.html Blitz.bg

Нямам намерение да бъда ментор или посредник между Сергей Станишев и Бойко Борисов, казва в интервю за в. “24 часа” президентът Георги Първанов.

“Опитвам се да съдействам и на двамата”, посочва държавният глава. “Ние сме на твърде различни идейни позиции с кмета на София и затова периодично спорим по конкретни теми, понякога по дребни теми”, уточнява Първанов. “Признавам, че винаги съм се стремял да нямам инициатива за подобни спорове, но и нямам навика да оставям една или друга реплика без отговор, когато засяга личността ми или институцията”, допълва президентът. “Държа след изборите, на които всеки играе с любимия си цвят, на другия ден да облечем националния екип и да заиграем като един отбор”, казва още държавният глава. Запитан дали това означава, че говори за коалиция БСП-ГЕРБ, той отговаря: “Не. Това означава, че всеки може да играе в своя отбор, като осъзнае общите национални цели”.

Той коментира и въпроса за организираната престъпност. “Сега поведението на МВР и ДАНС към тези фактори на организираната престъпност е много по-твърдо, по-безкомпромисно, отколкото в друг период. Но това е далече под очакванията на гражданите. Все още няма респект, все още сме свидетели, че организираната престъпност се опитва да играе ролята на държавен фактор”, обяснява Първанов. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай