Петър Димитров: Русия ни победи блестящо!

https://blitz.bg/politika/petar-dimitrov-rusiya-ni-pobedi-blestyashto_news93595.html Blitz.bg

Бившият министър на икономиката Петър Димитров определи развитието на българо-руските преговори за АЕЦ "Белене" като блестяща победа за Москва. В кулоарите на парламента той не скри учудването си, че сме дали много повече от това, което се иска.

"Случилото се вчера е блестяща победа на руската дипломация. Решенията са много обременяващи за България. Не съм сигурен, че държавата ще може да понесе товара. Руснаците получиха повече, отколкото поискаха. Цената от 4 млрд. евро беше трансформирана на 6,3 млрд. евро, увеличението е с над 2 млрд. евро", обясни Димитров.

Той илюстрира мнението си с нагледно сравнение. "Възлагате на някого да ви направи къща за 10 000 лева, но се бавите и не осигурявате строежа. Тогава строителят ви съобщава, че услугата е поскъпнала до 16 000 лева и на всичкото отгоре ви взима 45% от къщата. В този ред на мисли признатата грешка ни струва 2,3 млрд. евро", завърши Петър Димитров. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай