В края на май България ще подпише 2 важни споразумения с Европейската инвестиционна банка. Едното засяга бизнеса, а другото регионалното развитие, обяви в предаването „Неделя 150” по БНР вицепремиерът Меглена Плугчиева.
Едното споразумение ще подпише министър Петър Димитров по т.нар. „инструмент Джереми”. Накратко, около 200 млн. евро допълнително да могат да отидат в полза на българския бизнес и ще бъде подписан и другото споразумение за т.нар. „програма Джесика”, която касае Оперативна програма „Регионално развитие”.
През юни у нас ще дойде и комисарят за регионалното развитие Данута Хюбнер. По време на нейното посещение ще бъде открита 5-километрова отсечка от магистрала „Люлин”. Меглена Плугчиева очаква цялата магистрала да бъде готова през октомври догодина./БЛИЦ
Плугчиева: България ще подпише 2 важни споразумения с ЕИБ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.