Представители на Венецианската комисия на посещение у нас

https://blitz.bg/politika/predstaviteli-na-venecianskata-komisiya-na-poseshtenie-u-nas_news108028.html Blitz.bg

Представители на Европейската комисия за демокрация чрез право /Венецианската комисия/ към Съвета на Европа и на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа ще посетят на 12 и 13 май 2011 г. България, съобщиха от Народното събрание.

В делегацията са Томас Маркерт - директор, секретар на Венецианската комисия, Оливър Каск - съдия, член на ВК, Гаел Мартин-Микалеф - мениджър изборни проекти на ВК и Денис Пети - експерт, представител на Офиса за демократични институции и права на човека към ОССЕ.

От 9.00 часа в зала „Изток" в НС започват срещите на представителите на комисията с ръководствата на парламентарно представените политически сили. Първа е парламентарната група на ГЕРБ. От 9.45 ч. е разговорът с ПГ на Коалиция за България, от 10.30 ч. - с ПГ на ДПС, от 11.15 ч.- с ПГ на Синята коалиция и от 12.00 ч. - с ПГ на Атака.

В 12.45 часа представителите на Венецианската комисия ще се срещнат с председателя на Народното събрание Цецка Цачева. По-късно те ще разговарят и с представители на Националното сдружение на общините в Република България и с председателя на Конституционния съд проф. Евгени Танчев.

На 13 май в 14.00 часа гостите ще се срещнат с парламентарната Комисия по правни въпроси. Те ще разговарят и с ЦИК.

В 12.30 часа представителите на Венецианската комисия ще дадат пресконференция в Народното събрание, пл. „Народно събрание" 2.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай