Премиерът Бойко Борисов изпрати писмо до председателя на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране Константин Шушулов, с което настоява за неговото писмено становище и подробни данни за това до каква степен са изпълнени наложените от държавния регулатор санкции по отношение на ЧЕЗ и въвеждането на едномесечно отчитане на еленергията.
Премиерът поиска и данни за извършените реални инвестиции от ЕРП-тата към края на 2008 г., както и ефекта от тях.
Борисов поиска и данни за начина, по който се формират тарифите за стопански и битови потребители, до къде са изпълнени разпоредбите на ДКЕВР по отношение на Вик услугите и регулацията им, в т.ч. изпълнение на бизнес планове, цени, регулаторни проверки,
Кабинетът Борисов поиска и средната месечна работна заплата плюс бонусите към края на 2008 г. и към последния месец на тази година на членовете на комисията и на администрацията на ДКЕВР.
Срокът, който постави премиерът, е 3 септември. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.