Природен газ от Египет можем да получаваме от 2011 г. според енергийния министър

https://blitz.bg/politika/priroden-gaz-ot-egipet-mozhem-da-poluchavame-ot-2011-g-spored-energiyniya-ministar_news25586.html Blitz.bg

От 0,5 до 1 млрд. куб. м газ може да получава България от Египет, като доставките могат да започнат през 2011 година. Това съобщи икономическият министър Петър Димитров след срещата си с египетския министър на петрола инж. Самех Фахми. За целта ще бъде създадена работна група от експерти от двете страни.

По думите на Димитров България е един от най-удобните портали за енергийно нахлуване на Египет в Европейския съюз.
Доставките на природен газ от Египет може да стане чрез свързването на Египет в газопреносната мрежа Гърция-Турция-Италия, а като втори вариант - чрез включване в големия европейски проект “Набуко”, смята  министърът. Цените на доставките ще бъдат обсъждани от експерти. Според енергийния министър те няма да бъдат политически, а пазарни. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай