Радев изпрати съболезнователно писмо до Оланд

https://blitz.bg/politika/radev-izprati-saboleznovatelno-pismo-do-oland_news506311.html Blitz.bg

Президентът Румен Радев изпрати съболезнователно писмо до президента на Френската република Франсоа Оланд по повод стрелбата в Париж, при която беше убит полицай, а негови колеги бяха ранени. Това съобщиха от прессекретариата на държавния глава. 

„Република България остро осъжда този акт на насилие. Няма кауза, която да оправдае подобна проява на нечовечност“, заявява в писмото си българският държавен глава. 

Президентът Румен Радев изразява от името на българския народ и от свое име най-искрени съболезнования към семейството и близките на загиналия полицай и пожелания за бързо възстановяване на пострадалите. 
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай