Разрушената джамия в Бургас е била незаконен цех

https://blitz.bg/politika/razrushenata-dzhamiya-v-burgas-e-bila-nezakonen-ceh_news27018.html Blitz.bg

Мюсюлманският молитвен дом в квартал „Меден рудник” в Бургас, който беше разрушен преди дни, се е използвал като незаконен цех за производство на хляб. Това обясни кметът на града Димитър Николов в предаването „Пропаганда” по Дарик радио.

Сградата от дълги години се използва като незаконен цех за производство на хляб и с решение на Общинския съвет на нейно място е предвидено строителството на детска площадка, обясни градоначалникът на Бургас. Той поясни, че в съседния квартал, на абсолютно законно място, се изгражда легитимно и със съдействието на общината молитвен храм за мюсюлманите.

Храмът, за който ДПС протестира  в парламента, не е съществувал като легитимен и не е обявяван и от Районното мюфтийство, по простата причина, че в правния мир не съществува нито постройка, нито дейност. Навремето тази сграда е действала не като молитвен дом, а като място, в което са проповядвали краен ислям, със сектантски уклони, което е забранено от закона и е затворено като дейност, посочи Димитър Николов.

Запитан дали е имало проблеми с това, че сградата е била бутната, кметът на Бургас отговори: Не, нямаме проблеми. Ние сме извършили десетки срещи с хората там и в момента сме в процедура в строителство на нов съседен имот, в който се надявам наистина да има вярващи, които да изповядат религията и ние да им съдействаме.

На въпрос дали е получавал заплахи във връзка с разрушаването на молитвения дом, Димитър Николов се въздържа от коментар.  /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай