С 4 точки Слави каза защо не е възможно да се фалшифицират изборите с новите машини!

След края на изборния ден машината принтира хартиен протокол, на който са отбелязани броят бюлетини в урната и коя партия колко гласа е получила

https://blitz.bg/politika/s-4-tochki-slavi-kaza-zashto-ne-e-vazmozhno-da-se-falshificirat-izborite-s-novite-mashini_news1131445.html Blitz.bg

Сега ще напиша един разяснителен текст, в който ще обясня защо машините за гласуване със сканиращи устройства са най-добрият вариант за гласуване в България. Това пише лидерът на ИТН Слави Трифонов във личния си Facebook профил. 

Без фалшификации, без манипулации и защо с такива машини гласуват в САЩ.

И така:

Първо - При гласуване на машина със сканиращо устройство избирателят получава хартиената бюлетина и отбелязва с Х партията, за която дава гласа си.

Второ - Поставя попълнената бюлетина в сканиращото устройство. Машината я сканира и бюлетината пада в избирателната урна. В този момент машината отчита подадения глас и преброява за кого е гласувано.

Трето - Ако избирателят се е объркал, например драснал е извън квадратчето или е попълнил две квадратчета, по време на сканирането машината му връща бюлетината като неправилна. Тя се унищожава и му се дава нова бюлетина за гласуване.

Четвърто - След края на изборния ден машината принтира хартиен протокол, на който са отбелязани броят бюлетини в урната и коя партия колко гласа е получила.

А бюлетините остават в ЗАПЕЧАТАНАТА урна. Така разпечатаният протокол и запечатаната урна с бюлетини отиват в Районната избирателна комисия и там, едва там, се въвеждат данните.

Извод:

Така хората в комисиите в избирателните секции нито пишат протоколи и съответно не могат да ги фалшифицират и подменят, нито броят бюлетини и съответно не могат да ги унищожат, надраскат или направят невалидни. Например, на последните парламентарни избори броят на недействителните бюлетини беше 51 791, тоест един цял български град е бил зачеркнат като гласоподаватели. Представяте ли си - 51 791 човека са били прецакани като гласоподаватели.

Така че трябва да бъде ясно: фалшификации и манипулации при машини със сканиращи устройства са невъзможни.

От друга страна, никой не може да хакне софтуера на машината и да генерира фалшиви гласове за която и да е партия - нещо, което беше доказано в други държави, използващи така наречените „мадуровки“.

Сега си отговорете кои партии са против. Дали тези, чиито членове в комисиите преправят протоколи, дописват и унищожават бюлетини, както и тези, които се заиграха със софтуера на машините, предлагаха кодовете на машините „мадуровки“, и чийто заместник-министър на електронното управление незаконно снима процеса на генериране на кодове и го изнесе в телефона си?

Вие сте умни - сами ще прецените. Знам, че в България всеки разбира от всичко, но изборният процес е едно от най-важните неща за демокрацията. Нашият вот трябва да бъде справедливо отчитан и “Има такъв народ” прави всичко възможно това да се случи.

Така че вие, които четете този текст, сега спокойно може да прецените кой е крив и кой е прав.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
6 Коментара
Милчо
преди 5 месеца

Добре де...а старите машини,дето ги плащАхме??

Откажи
анонимен
преди 5 месеца

Драги г-н Трифонов, не отчиташ, че българите са най простата нация в Европа.

Откажи
Awram
преди 5 месеца

Ако това е така, старите машини да ги махат. Тази фирма която ги достави, никому не позната забогатя за една нощ.

Откажи
Diana
преди 5 месеца

Всичко може да се програмира. При тези машини също има програмиране. Зад това е човекът, той го е създал. Вярваш ли му? Старите машини също могат да смятат правилно, но ако кодът е коректен. Не са виновни самите машини, а човекът. Кой и как ще гарантира, че пак няма да има ала-бала?

Откажи
американските избирателни машини добавиха 15 млн гласове
преди 5 месеца

Без сянка на съмнение, американските избори през 2020 г. бяха откраднати с фалшиви гласове дошли от нищото, очевидно откраднати с избирателни машини като българските. Докато изборите през 2024 г. имаха рекордна избирателна активност, през 2020 г. бяха подадени 15 милиона гласа повече. Те паднаха от камион посред нощ, когато прозорците на избирателните секции бяха покрити и никой нямаше право да види какво се случва. Преди предполагаемото спиране на преброяването на гласовете, Тръмп водеше, а на следващата сутрин Байдън спечели: https://twitter.com/MyLordBebo/status/1854213128344486069 По-подробно във филма на Майк Линдел „Абсолютно доказателство“, който описва КИБЕРАТАКАТА срещу изборите в САЩ: https://www.bitchute.com/video/FwX3oxjHqhE2/

Откажи
За "машинното гласуване" с кодове на машините за джуркане
преди 5 месеца

Да напомним, че машинното гласуване беше въведено с помощта на Президента, който имаше секретарка, работила дълги години преди за "Отворено Общество" на чичко Сорос. ПП на ПростоКиро също участваха в аферата със софтуера Смартматикс. ПростоКиро официално заяви пред своята "коалиция", че имал секретните кодове на машините за гласуване със софтуера Смартматик на чичко Сорос. Видяхме, че при една проверка в една изборна секция в Подуене, ПП има 23 преброени гласа при контролното преброяване на разписките, но 103 официални гласа според Смартматик (разпечатаните разписки не се признават при одит): ⏹ "Ето първите факти за измамата ПП" https://plovdiv-online.com/komentarni/konflikti/eto-parvite-fakti-za-izmamata-pp/

Откажи