Очевидно има групи, които искат Народното събрание да не функционира. Това коментира шефът на парламента Михаил Миков по повод проваленото заседание на народните избраници заради липсата на кворум. В пленарна зала днес не присъстваха парламентарните групи на ГЕРБ и “Атака”.
“Парламентът, когато няма кворум, не заседава. Тогава се влиза в процедура, констатира се, че са изчерпани възможностите на тази институция и се отива нататък по предписаните норми от Конституцията”, обясни още Миков. По думите му отговорността за кворума е отговорност на всички народни представители и на всички парламентарни групи. “В създалата се ситуация, може би е добре всяка от парламентарните групи да заяви своето отношение”, категоричен беше председателят на Народното събрание. /БЛИЦ
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.