"Мафията - вън от властта. Това е най-щастливият момент. Искаме да видим тези хора, подгонени от правосъдието" - така лидерът на ДСБ Иван Костов описа най-важния резултат от парламентарните избори. Подкрепи го партньорът му в Синята коалиция Мартин Димитров: "Много хора, които искаха да влязат в парламента, сега ще влязат в затвора".
Двамата поздравиха гражданите, подкрепили проекта за ново силно дясно управление и обещаха, че няма да ги подведат. "Нашата роля е да дадем много силно дясно мнозинство. България ще бъде политически стабилна в кризата", каза Костов.
Приоритетите на сините са: БСП и ДПС вън от властта (изпълнено), силно мнозинство (осигурено) и антикризисна програма, посочи Иван Костов. Той добави и връщането на България на релсите на реформите.
Възможно е да се наложи промяна на конституцията и тогава ще се търси много широко мнозинство, например - за да се изготви нов избирателен кодекс доста преди следващите избори, даде пример лидерът на ДСБ.
Хората се противопоставиха на интригите на тройната коалиция и ясно показаха какво бъдеще очакват, посочи Костов. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.