Скандал в НС: ДБ с култов ход скочиха на човек на Радев: Извини се, това е гаф! Обновена

Председателката на Народното събрание се присмя на депутати от "Демократична България", които сами репликират себе си

https://blitz.bg/politika/skandal-v-ns-db-s-kultov-hod-skochiha-na-chovek-na-radev-izvini-se-tova-e-gaf-obnovena_news1150842.html Blitz.bg

Председателката на Народното събрание Михаела Доцова от "Прогресивна България" с лек присмех покани Елисавета Белобрадова от "Демократична България" на трибуната. Причината бе желанието на депутатката да направи реплика към свой колега от нейната парламентарна група, а именно Ивайло Мирчев. 

„Заповядайте, г-жо Белобрадова, радвам се, че ще правите реплика на вашата си група“, през лек смях заяви Доцова, канейки колежката си в НС на трибуната.

„Правя реплика към моя колега г-н Мирчев да помоли г-н Кутев да излезе той да говори и да обясни за себе си какво той е искал да каже, а не да пуска хора от 4-ти, 5-ти ред да обясняват какво той всъщност е искал да каже и да се прави граматически разбор на изречението му.

Хубавото е човек стане народен представител, когато му е дадена толкова много власт, когато е седнал на първи ред да може след като е казал нещо да обясни точно какво е казал, а не да пуска втори, трети и пети човек след него“, заяви Белобрадова.

На нож: Човек на Радев, спряган за министър, скочи на ПП-ДБ

След нея на трибуната се качи г-н Иванов:

„Г-жо председател, уважаеми колеги, уважаеми г-н Мирчев. Аз не знам дали, така като гледам наратива на Кутев, си давате сметка, че може да не ви дадат думата след малко. Не е ясно докъде ще стигне това нещо.

Много е просто, г-н Кутев, излезте и се извинете. Това е гаф в началото на 52-то НС и разговорът се приключва, нищо повече от това“, каза той.

Кабинетът „Радев“ с двама вицепремиери и познати министри

Ивайло Мирчев излезе за дуплика на репликите на хората от неговата парламентарна група.

„Благодаря, г-жо председател, оценявам чувството ви за хумор. Г-н Кутев каза, че вече има „наше“ Народно събрание. Кое е "ваше" и "наше" Народно събрание? Кутев нека да излезе и да се извини, защото, ако не го направи, това е много лошо начало за „Прогресивна България“ в този парламент.

Всеки, който си мисли, че от него зависи всичко, това е лошо“, заяви Мирчев.

Мартин Димитров от ДБ също излезе и коментира гафа:

"Правилникът, който приемаме е със сила на закон и е важен акт, който показва бъдещето. Затова сме толкова чувствителни към начина на неговото приемане. То задава бъдещето развитие. Изглежда сякаш колегите от "Прогресивна България правят това, което предизвика протестите.

Нашето Народно събрание е това, което съществува в политиката - държавата, това съм аз. Колегата ви, г-н Кутев - Здравков, който се опита да ви помогне, направи още по-голям гаф, казвайки че е ваше Народното събрание. Не, то е на всички български граждани.

Не е нито на г-н Кутев, нито на "Прогресивна България". То е на българите, които са отправили своите надежди към този нов формат. Надявам се, да си промените отношението. 

Какъв е проблемът да чуете дебат по правилника? Вие имате мнозинство, може да приемете каквото искате, но казвате така "Ние дори не искаме да ви чуем".

"Не искаме в Комисия да има достатъчен дебат, да има мнения и позиции. Това сме го гледали. ГЕРБ правиха комисии по 26 секунди и идваха щастливи и усмихнати .Нещата бързо приключиха. Надявам се, заради вас и заради България да нямате този подход", каза Димитров. 

Думата взе Иван Демерджиев от "Прогресивна България":

"Доста време слушам този дебат и наистина се надявам да не е това духът на този парламент. Има правни възможности, всеки който има предложение по съдържанието на правилника, да ги направи. Тук обаче ни чака служебният министър на финансите, за да ни запознае с това, което се случва в държавата, а то е потресаващо, да се губи време, парламентарно, в тези безсмислени дебати, го намирам за арогантно и безотговорно!", бе кратък той.

Димитров обаче излезе, искайки правото си на дуплика от трибуната:

"Не трябва да бъдем арогантни, това е проблемът. Вие не искате да сме арогантни, но кой е арогантен? Вие искате сами да си напишете правилник, сами да си го гласувате. Искате да не чуете мнението на опозицията. Кой е арогантен, г-н Демерджиев. Лош старт, фалстарт. И то по тема, по която би трябвало да искате да чуете всички мнения.

Имате мнозинство да изберете това, което вие решите. Вие от първия ден заглушавате гласа на опозицията, това не е ли арогантно? Защо го правите? Губи се време заради вас, защото не давате шанс всички да участват паритетно. 

С арогантност финансите на държавата не се оправят. Дано бързо да преодолеете тази грешка от днес и от утре да видим по-конструктивни ваши позиции", заяви Димитров. 

От "Възраждане" се съгласиха със становището на ДБ, че от ПБ не дават на опозицията да говори. 

"Вие нямате правото да ни забранявате, затова ни е вкарал българският народ в Народното събрание, без значение дали на вас ви харесва или не", каза Георгиев от "Възраждане".

Изказванията са във връзка с временна комисия по приемане на правилник за дейността на Народното събрание.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

 

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
6 Коментара
Празни
преди 1 месец

Приказки

Откажи
Отвратен
преди 1 месец

Михаела Доцова от "Прогресивна България" с лек присмех поканла Елисавета Белобрадова от "Демократична България" на трибуната. ЗАЩО? Кой й дава право на подобно поведение? Тя председател на НС ли е или ...?

Откажи
Пико
преди 1 месец

Ето за такива дребни заяждания губейки времето на парламента хората не припаднаха ППДБ като сериозна партия.Шарлатани,циркаджии.

Откажи