Социалното министерство ще поиска от ЕК допълнително 50-60 милиона лв., за да се финансира програмата за намаленото работно време за още 30 хиляди работници, съобщи социалният министър Емилия Масларова.
2,3 млн. лева ще се преразпределят в регионите, където има недостиг на пари за помощите от 120 лв. Парите са остатък от първия транш на кандидатстване. Одобрените до момента са 15 хиляди.
Ще се искат и допълнително пари за програмата за подкрепа на майчинството и осигуряването на детегледачки, с предимство безработни. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.