София е най-близо до завод за боклука

https://blitz.bg/politika/sofiya-e-nay-blizo-do-zavod-za-bokluka_news58050.html Blitz.bg

Столична община е в най-висока степен на готовност във връзка с подготовката на проекта за изграждането на завод за битови отпадъци, смята министърът на околната среда и водите Нона Караджова.

Отлаганото решение от предишното правителство за осигуряване на недостигащите средства забави и процеса на подготовка на проектите на общините, коментира тя преди правителственото заседание днес.

Нона Караджова съобщи, че ако правителството приеме решението един милиард лева да отидат за дейности свързани с битовите отпадъци, ще се даде „карт бланш” на Столична община, която трябва да осигури около 100 млн. лева от собствени средства, като община да проведе преговори с Европейска банка, за да се осигурят тези средства./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай