Софиянски цака Кунева за СДС-2

Щели да я поканят заедно с Костов в новата дясна формация, но така, че да не приемат

https://blitz.bg/politika/sofiyanski-caka-kuneva-za-sds-2_news208123.html Blitz.bg

Готвят втори “център” за обединена десница, който ще се ситуира около “Гергьовден”, представители на СДС, партията на Стефан Софиянски, БДС “Радикали” и още няколко политически формации, съобщава “Труд”.

Били вече проведени совалки, според едно от предложенията, щяла да се организира кръгла маса, на която да се обсъдят целите, принципите и платформата на обединението. Идеята била новият политически проект да е готов до средата на юли. На събирането щели да бъдат поканени всички формации в център-дясното пространство. Очаква се обаче поканата към ДСБ и “Движение България на гражданите” да бъде така отправена, че да бъде отказана.

За самото обединение се обсъждали два подхода – разпускане на партиите и създаване на нова дясна формация, или търсене на вариант за “десен блок”, но с ново име и лидерство. Една от идеите след това е форматът да свика “квази парламент” от 100 души, който да работи “в сянка” и с представители на гражданското общество. Първоначалната идея била да не се признава ГЕРБ за дясна партия, но не се знае още дали всички участници ще се съгласят с това./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай