Председателите и членовете на комисии, работни групи и научно консултативни съвети в земеделието вече няма да получават допълнителни възнаграждения и хонорари.
Това гласи заповед на министъра на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов, с която се спира изплащането на 250 хил. лв. за хонорари, съобщиха от пресцентърана МЗХ.
Само до месец юни са изплатени 550 хил. лв. за допълнителни възнаграждения и хонорари на председателите и членовете на комисии, работни групи и научно консултативни съвети.
Председателите на работни групи са получавали възнаграждения в размер на 2500 лева, а членовете им по 1 500 лева. В комисиите и работните групи участват представители на бизнеса, асоциациите, научните среди и съветници от министерството. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.