ГЕРБ от една година се държи като партия, която вече е в предизборна ситуация, смята премиерът и лидер на БСП Сергей Станишев, предаде репортер на Агенция БЛИЦ. Партията на Бойко Борисов цели дестабилизация на държавата и атаките срещу левицата през следващите месеци ще бъдат жестоки, заяви той по време на първото заседание на Висшия съвет, избран на 47-мия конгрес на партията.
Според него ГЕРБ се е опитала да насочи протестите в определено политическо русло. Този сценарий обаче вече сме го гледали и много добре знаем, че те няма да се примирят, че не са успели. Тези опити за дестабилизация са вредни за страната и ние трябва да сме готови, категоричен беше той. Станишев подчерта, че БСП има основания за оптимизъм, че ще спечели следващите избори, защото социологическите проучвания показват скъсяване на дистанцията между ГЕРБ и левицата. Станишев смята, че следващия мандат ще бъде много важен и много труден, заради последиците от финансовата криза и това изисква ясна политика от страна на БСП, защото за нея е много важно да продължи модернизацията на страната. Трудната ситуация, в която се намираме изисква отговорност от ръководството на БСП и членовете на Изпълнителното бюро. Трябва да работят ежедневно за постигане на целите на изборите, подчерта той. Левият лидер упрекна предишното бюро на партията, че е имало оживление в централата само по време на заседанията във вторник. Това трябва да се промени и всеки избран в изпълнителното бюро трябва да върши работата, за която е поел отговорност, обясни Станишев. Така той съобщи, че до 29 декември е възложил на министрите да предадат плановете си за организацията на работата по ведомствата и проектните планове. Целта е ресурса, който е част от икономическия план за стабилност на страната да сработи възможно най-рано, защото хората се вълнуват за своя статус, подчерта той./Камелия Цветанова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.