Станишев се среща с Обама

https://blitz.bg/politika/stanishev-se-sreshta-s-obama_news42956.html Blitz.bg

В програмата по посещението на Барак Обама в Чехия днес е включена работна среща с лидерите на страните от Европейския съюз. На срещата ще присъства и премиерът Сергей Станишев. В неформална обстановка Барак Обама ще се запознае лично с държавните и правителствени ръководители и ще разговаря с тях.

В рамките на втория ден от посещението на американският президент в чешката столица се провежда срещата на високо равнище САЩ – Европейски съюз, която продължава диалога за създаване на общи усилия за преодоляване на негативните последици от световната икономическа и финансова криза, започнат на срещата Г-20 в Лондон и на 60-ата юбилейна среща на НАТО в Страсбург и Кел.
По време на срещата на Обама с правителствените лидери на страните членки е предвидена и паралелна дискусия на държавният секретар на САЩ Хилари Клинтън, на която отще бъде и външният министър Ивайло Калфин./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай