Незабавно да бъдат спрени договорите по програма ФАР, при които има конфликт на интереси. За това настоява БНД. Спешно трябва да бъдат уволнени и хората, които са направили порочни процедурите за работа, заяви председателят на партията Николай Свинаров, предаде репортер на Агенция БЛИЦ.
Според ръководството на опозиционната формация управляващите отдалечават България все повече от ЕС. Ако България не беше приета на 1 януари 2007 г. това нямаше да се случи през 2008 г., коментира Свинаров. Правителството поставя страната в изолация, отбеляза и заместникът Лидия Шулева. От БНД заявиха, че ще работят за обединение в център дясно, за да има предсрочни избори чрез които ще се защити евроатлантическия път на страната и ще се повиши стандарта на живот. Най-добре е изборите да станат веднага и се надявам, че НДСВ ще излезе от тройната коалиция като осъзнае точно каква политика водят техните партньори от БСП и ДПС, уточни Шулева. /Камелия Цветанова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.