ВАС насрочи дело по жалба на коалицията „СДС-Новото време-ССД” в Казанлък

https://blitz.bg/politika/vas-nasrochi-delo-po-zhalba-na-koaliciyata-sds-novoto-vreme-ssd-v-kazanlak_news27467.html Blitz.bg

Във Върховния административен съд (ВАС) е образувано дело по жалбата на коалиция „СДС-Новото време-ССД” срещу решение на административния съд в Стара Загора от 27.10.2008 г., с което е отхвърлена жалба на коалицията по повод на обявените резултати от частични местни избори в Казанлък на 21.06.2008 г. .

От синята  коалиция възразяват, че е допусната до участие несъществуваща политическа партия - „Движение „Напред” - ВМРО, БНД, ЗНС, Лидер”, както и че утвърденият от ОИК образец на бюлетина не отговаря на изискванията на Закона за местните избори, тъй като в него липсва пълното наименование на Предизборна коалиция „Експерти за Казанлък” (ПП „Обединен блок на труда” и ПП „ЗС Александър Стамболийски”). „Наименованието на кандидата е съкратено на двусмисленото „Експерти за Казанлък”, пише в жалбата.
Според участниците в коалиция „СДС-Новото време-ССД”, изборите са недействителни и поради упражнено неправомерно въздействие върху част от избирателите чрез обещаване на възнаграждение срещу гласуване за определен кандидат. Съдът не е преценил според тях правната същност на представените по делото договори, наименовани „Договори за извършване на агитационна дейност”. Въпросните договори са сключени с ПП „ФАГО”.
Делото е насрочено за разглеждане в открито съдебно заседание пред тричленен състав на ВАС на 13.01.2009 г. от 09.00 ч. в зала № 1. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай