199 високопоставени служители са получили през юни възнаграждения, по-високи от премиера, а ексфинансовият министър Пламен Орешарски се оказал на 37-о място по заплати, премии и бонуси в собственото си ведомство, показала справка, поръчана от вицепремиера и финансов министър Симеон Дянков, съобщава "24 часа".
"Тази система за заплащане и стимулиране е сбъркана и ще бъде променена", каза вицепремиерът, който обеща, че до няколко месеца ще бъде направен пълен анализ на държавната администрация като структура, функции, хора, заплати, премии и бонуси - нещо като "Бяла книга". Ще се оптимизират структура и численост.
Повече по темата можете да прочетете тук
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.