Виктор Димчев: Само много прости хора вярват на тези милиционери

Така той отговори на Георги Кандев, който във вторник сутрин се похвали в социалните мрежи, че полицията е заловила стотици купувачи на гласове, а 1 млн. евро са иззети

https://blitz.bg/politika/viktor-dimchev-samo-mnogo-prosti-hora-vyarvat-na-tezi-milicioneri_news1146729.html Blitz.bg

Политическият анализатор Виктор Димчев публикува няколко коментара по адрес на служебното правителство и главния секретар на МВР Георги Кандев, който във вторник сутрин се похвали в социалните мрежи, че полицията е заловила стотици купувачи на гласове, а 1 млн. евро са иззети.

"Само много прости хора вярват на милиционери, назначени служебно, които не могат да разкрият истината за 7-8 човеци на Петрохан, но разкрили стотици купувачи на гласове, до един с тетрадки за вересии, включително едни, плащали гласовете през дигитално приложение, но с пари в брой.

Това е на нивото на Танас Танасав и Радан Синът-ми-не-пафка.

А вие вярвайте, че с 1 млн. евро сме спрели... купуването на изборите у нас.

Срам и позор сте", написа първоначално Димчев, цитиран от ПИК.

МВР е иззело над 1 милион евро при акции за купуване на гласове досега

По-късно той добави:

"Ако човек вярва на МВР, Антикорупционния фонд, БНР и платените поръчкови "разследващи" журналисти:

1. Избори в България се купуват с ЕДИН МИЛИОН ЕВРО - толкова са задържаните дотук пари за пазаруване на избори.

2. Мафията у нас е всесилна и спира купуването на избори, за което трябват ЕДИН МИЛИОН ЕВРО.

3. За да си напазаруваш милиарди в България и за да си всесилен мафиот тип Пеевски, трябва да имаш само ЕДИН МИЛИОН ЕВРО.

Демек - всеки, който има ЕДИН МИЛИОН ЕВРО, може да си купи цяла България.

Вие ли сте прости или ние сме прости?"

Димчев разпространи и трета публикация по темата:

"Измамниците, които през 2020 ви убедиха, че да вярвате на умряла риба, ковчези и бесилки е по-добре, отколкото на държава, закони и правосъдие, сега се опитват да ми убедят две неща:

- че с пари в брой се купуват дигитално избори

- че цялото купуване на изборите у нас се осъществява с ок. 1 млн. евро, колкото петроханци са заловили, докато са на власт

Ако вярвате на това, значи си облизвате козината сутрин, за да е свежа."

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай