ВМРО с протестна акция през централата на ЕК в София: „Нито един повече“

Не на терора над македонските българи в РС Македония! Не на антибългарската политика на Скопие!

https://blitz.bg/politika/vmro-s-protestna-akciya-prez-centralata-na-ek-v-sofiya-nito-edin-poveche_news1121198.html Blitz.bg

На 30 ноември 2025 г., неделя, в 12:00 ч., пред сградата на Европейската комисия в София (на ул. „Г.С. Раковски“ 124) ВМРО организира протест под надслов „Нито един повече“ в защита на българите в РС Македония.

Събираме се пред Представителството на Европейската комисия в България, за да заявим гласно, че няма да търпим нехайството на българските институции към нарушаването на правата на българите в Република Северна Македония.

Ще търсим именно подкрепата на Европейската комисия да защити българите, които ежедневно са подложени на тормоз от управляващата клика в Северна Македония. Докато нашата държава мълчи, ние няма да спрем да се борим. Нито един повече, заявяват организаторите на протеста.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.