"Зелените" вкараха ГЕРБ в черния си списък. Решението е взето на национална конференция, съобщава Андрей Ковачев за "Стандарт". Имаме списък с партии, с които никога няма да имаме общи действия, установихме, че сме пропуснали да прибавим ГЕРБ и поправихме грешката, обясни той.
"Зелените" обаче още не са взели решение дали ще подкрепят влизането на СДС и БЗНС в Реформаторския блок. На конференцията е имало противоречиви мнения по този въпрос. Причината за това са миналите тесни отношения на сините с ГЕРБ.
За сметка на това "Зелените" са решили, че на този етап не приемат да бъдат част от коалиция или нова дясна партия, каквато предлага "Синьо единство".
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.