Жега в НС! За пети път опозицията ще се опита да... БЛИЦ Live

Той е за провал на правителството в секторите вътрешна сигурност и правосъдие

https://blitz.bg/politika/zhega-v-ns-za-peti-pat-opoziciyata-shte-se-opita-da-blic-live_news1107200.html Blitz.bg

Петият вот на недоверие към правителството влиза в парламента.

Той е за провал на правителството в секторите вътрешна сигурност и правосъдие. Вносителите са от "Продължаваме промяната-Демократична България“, МЕЧ и АПС.

От "Възраждане“ и "Величие“ обявиха, че ще подкрепят вота. От "ДПС-Ново начало“ дадоха да се разбере, че ще подкрепят кабинета, докато "работи за хората“.

Дебатът за вота ще бъде в сряда, а гласуването - 24 часа след края на дебата. 

В програмата на парламента влизат още обсъждане на първо четене на промени в Закона за туризма и ратифициране на Второто изменение на Споразумението за финансиране по Механизма за възстановяване и устойчивост с ЕК.

В Народното събрание ще отбележат Деня на София с кръводарителска акция. Инициативата е на Комисията по здравеопазване и е под патронажа на председателя на парламента Наталия Киселова.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ! 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай