Над 1,3 млн. евро са погдотвени за страната ни за подготовката, организацията и координацията на участието ни в ЕКСПО 2010 в Шанхай, Китай. Изложението ще се проведе от 1 май до 31 октомври 2010 г. под наслов "По-съвършен град - по-добър живот". Средстствата ще дойдат от бюджета.
Участието ни в ЕКСПО 2010 е възможност за привличането на нови чуждестранни инвестиции, за рекламиране на страната ни като туристическа дестинация, за представяне на българските научни постижения и тяхното приложение в градското планиране и благоустройството, както и за развитие на партньорството между България и Китай.
Десислава Вангелова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.