10 майстори на обектива снимат флората и фауната на Деветашкото плато край Ловеч от днес, 29 юли. Инициативата е част от проекта "Живи общности - жизнени села" и ще приключи във вторник, 2 юли.
Фото пленерът се провежда с подкрепата на Фондация "Америка за България", негов организатор е Сдружение "Деветашко плато", участниците в инициативата са фотографи от Варна, Велико Търново, Ловеч, Габрово и София, а техните снимкки ще послужат за издаване на рекламни материали, за публикации в интернет и за организиране на изложба, съобщи Община - Ловеч.
Амбицията на домакините е в следващите години фото пленерът да стане международен, с конкурсен характер.
Гергана ДИМИТРОВА, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.