Километричен ужас на „Кулата“

Опашката е от тирове, пропускат се единствено леки автомобили

https://blitz.bg/ptuvane/kilometrichen-uzhas-na-kulata_news1122546.html Blitz.bg

Километрична опашка от тежкотоварни автомобили се образува на граничен преход „Кулата“. Към този час движението на камиони през пункта е преустановено. Пропускат се единствено леки автомобили в двете посоки.

Шофьори разказаха, че вчера са били осигурявани „прозорци“ за преминаване на тежкотоварни автомобили, а днес е имало само рано сутринта. Някои от шофьорите чакат на границата вече повече от денонощие.

Причината за ограничението е протестът на гръцките фермери, който започна в сряда. На пункта „Промахон“ е разположена селскостопанска техника, с която протестиращите заплашват напълно да блокират движението, ако техните искания не бъдат изпълнени.

От Агенция „Пътна инфраструктура“ съобщиха по-рано, че е въведено ограничение за движение на тежкотоварни автомобили над 12 тона през ГКПП „Кулата“. Трафикът на камионите се отклонява по обходен маршрут по път I-1 София – Кулата през пътен възел „Симитли“ и път II-19 Симитли – ГКПП „Илинден“.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай