Огромна опашка от чакащи коли се образува на ГКПП Дерекьой-Малко Търново. Жегата е непоносима, а колоната забуксува и не върви. Това алармират шофьори, цитирани от Флагман.
Те показаха и снимки, на които се вижда трафика.


"Въпреки че всички се оплакват от високите цени в Турция, за нас там си остава по-евтино и по-приятно. Отиваме до Къркларели, до Одрин, Люлебургаз, Чорлу. Навсякъде са много гостоприемни. Хапваме вкусна храна и се разхождаме.
Така решихме и днес да се възползваме от почивния ден и да пообиколим.
На отиване трафикът беше поносим, но сега на връщане е кошмарен. Опашката почти не върви. Чакаме вече два часа, а още не сме стигнали бариерата. Кога най-накрая ще оправят тази граница?!", възмущава се шофьор.
Опашките на ГКПП Малко Търново са ежедневие и в двете посоки. Почти няма ден, в който там не се образуват задръствания. Особено в почивни дни, празници и през летния сезон е ад. Има проект за разширението на пункта, но все още не е ясно кога ще се случи.
"Тази европейска граница е срам за страната ни, няма ли най-накрая да се случи дългоочакваният ремонт", питат шофьори.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
На [email protected] БЛИЦ очаква новини, снимки и видео от своите читатели в цяла България и по света