От утре в Гърция пак ще е яд – не пътувайте!

За 48 часа страната ще остане без фериботи

https://blitz.bg/ptuvane/ot-utre-v-garciya-pak-shte-e-yad-ne-patuvayte_news510615.html Blitz.bg

48 часова стачка от утре обявиха моряците в Гърция. Фериботите ще останат в пристанищата във вторник и сряда, тъй като синдикалната организация на пристанищните работници обяви 48-часова стачка, съобщава вестник „Катимерини“, цитиран от БНР.

Моряците протестират срещу реформите в социалната сфера и промените в правилата на трудовия пазар, които гръцкото правителство обеща на международните кредитори. 

Мерките предвиждат нови намаления на пенсиите и увеличения на данъците.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай