Румъния намалява двойно таксата за преминаване на Дунав мост Гюргево-Русе. Решението на Национална агенция „Пътища” е обнародвано в Държавен вестник и влиза в сила 30 дни след публикуването му, пишат румънските медии. В Русе е потвърдена от Силвия Кръица - заместник областен управител на Гюргевски окръг.
Новата тарифа се въвежда в началото на септември, когато румънската такса за преминаване на Дунав мост за леките автомобили ще бъде свалена от 6 на 3 евро. Събираната от българска страна такса е 2 евро от 4 години насам.
От асоциацията „Еврорегион Данубиус” Русе – Гюргево коментираха, че промяната е дългоочаквана новина. Те припомниха, че при срещата на ръководствата на Областна управа - Русе и Окръжен съвет - Гюргево, състояла се на 30 юли т.г., румънската страна е обявила, че е в ход процедурата за намаляване на таксата.
„Това е от изключително значение особено за бъдещите бенефициенти на Програмата за трансгранично сътрудничество България – Румъния 2014-2020г., не по-малко за бизнеса, туризма, културните контакти, каза изпълнителният директор на асоциацията Лили Ганчева. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.