По последни данни населението там е с най-голям процент имунизирани. За икономика, базирана 80% на туризма, отварянето за чуждестранни гости е жизненоважно.
От 25 март всички туристи със 72-часов отрицателен PCR-тест са добре дошли на островите.
Според Бехар, цитиран от БНР, до края на годината цялото население ще е имунизирано, а ограниченията за туристи с поставена ваксина също би следвало да отпаднат.
Така освен красивата и чиста природа, островите ще предлагат и относителна сигурност във времената на пандемия.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.