Това е най-студеният град в света - жителите имат трик за "оцеляване"

През изминалата седмица градусите тук паднаха дори до минус 50

https://blitz.bg/ptuvane/tova-e-nay-studeniyat-grad-v-sveta-zhitelite-imat-trik-za-ocelyavane_news932126.html Blitz.bg

Температурите паднаха до минус 50 градуса по Целзий в Якутск в Сибир тази седмица по време на необичайно продължително студено време в града, известен като най-студения в света.

Якутск се намира на около 5000 километра източно от Москва и не е необичайно жителите на този миньорски град да виждат температури под минус 40 градуса по Целзий на термометъра.

Още можете да прочетете на pochivka.blitz.bg

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай