21-годишната Джейлян зарязала 4-те си деца в крумовградското село Бряговец след като срещнала голямата си любов – мъж от кърджалийския квартал „Боровец“, разказаха техни съседи. Двамата в момента живеят в къща тип „геджеконду“ (кацнала през нощта – в превод от турски) в периферията на Кърджали. В малкия дом няма баня, тоалетната е отвън, но пък двамата влюбени си имат телевизор и сателитна антена.
В понеделник Джейлян ще посети сина си, който е родила когато била 12 годишна, в болницата в Пловдив, но ако намери пари. Тя е ходела за кратко на училище в първи клас, пише 24rodopi.com.

Не иска децата да живеят при нея. На въпрос „Защо“, няма отговор.

"Пряк социален работник ще бъде назначен да работи с болния от левкемия 9-годишен Мустафа. Той няма да бъде върнат на майка му", това каза пред журналисти Надя Танева, заяви директорът на „Социално подпомагане – Пловдив“ Надя Танева.

На въпрос, ако майката Джейлян Халилова се появи при сина си, дали ще бъде допусната да го придружава в болницата или това ще е работа на социалния работник, Танева отговори, че първо ще се прецени емоционалното състояние на майката. Социалните служби веднага ще бъдат уведомени за пристигането й. Не е изключена опасността, ако тя остане за няколко дни при Мустафа, после отново да реши да си тръгне, което няма да е полезно за детето. 

Драматичната история на 9-годишния Мустафа, който 45 дни лежи сам в УМБАЛ "Св. Георги" стана обществено достояние, след като преди два дни служителка на клиниката отправи призив във Фейсбук за даряване на дрешки на момченцето. От две години Мустафа се бори с остра лимфобластна левкемия. Само за часове Детската клиника бе затрупана от дрешки, играчки и храна за детето.

Както първи 24rodopi.com разкри, Джейлян напуснала дома си в Бряговец, а за Мустафа се грижели бабата и дядото. А така също и за другите 3 деца на Джейлян, които са по-малки от болното момче.

В къщата в Бряговец, в две стаи, до вчера живееха 13 души. Мустафа ще остане поне още 6 месеца в болница, а другите 3 деца на Джейлян Халилова вече са в център за настаняване от семеен тип в Кърджали. Едно от децата може да заживее в приемно семейство в село Орех.