Човечност под униформата: Полицаи във Варна трогнаха с жест към паднал старец Снимки

Служителите на реда са слезли от автомобила, помогнали са на човека да се изправи и са останали при него, за да се уверят, че е добре и няма нужда от медицинска помощ

https://blitz.bg/regioni/chovechnost-pod-uniformata-policai-vav-varna-trognaha-s-zhest-kam-padnal-starec-snimki_news1131465.html Blitz.bg

Трогателна случка във Варна показа човешкото лице на полицията. Възрастен мъж е паднал по стълбите пред магазин, когато преминаващ полицейски екип е забелязал инцидента и веднага е спрял, за да окаже помощ.

Служителите на реда са слезли от автомобила, помогнали са на човека да се изправи и са останали при него, за да се уверят, че е добре и няма нужда от медицинска помощ. Всичко това се е случило пред очите на очевидци, които споделят, че много други хора са подминали без да реагират.

Ситуацията е пример, че зад униформите стоят хора, готови да помогнат, когато е необходимо. На фона на често негативното обществено отношение към полицията, подобни жестове показват, че човечността и съпричастността не са изчезнали.

"Поздравления! Всеки нормален човек би трябва да постъпи така, вместо да подмине, все едно нищо не е станало пред очите му!," коментира жена под публиацията в социалната мрежа.

"Това е по етичен кодекс, да дават добър пример… Смисъл, нещо като задължение им е по принцип. Вече е до човек дали ще го изпълнява, знам ли," смята мъж.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
3 Коментара
Браво!
преди 5 месеца

Отново се сетих за приказката, че никой не стои по-високо от този, който се е навел да помогне на падналия.

Откажи
ммм
преди 5 месеца

Браво! Но да не забравяме,че грижата за здравето и живота на гражданите е тяхното основно задължение.

Откажи