На хората им писна: Блокират главния път София-Плевен заради безводието

Настоява се за спешни мерки по подмяна на водопреносната мрежа и извънредна целева помощ

https://blitz.bg/regioni/na-horata-im-pisna-blokirat-glavniya-pat-sofiya-pleven-zaradi-bezvodieto_news1058466.html Blitz.bg

Пореден протест в Плевен и предстояща около 15:30 ч. блокада на пътя София – Плевен заради безводието. Протестното шествие ще тръгне от парк „Кайлъка“. Хората настояват за бързи и надеждни мерки за справяне с проблема, предава bTV.

В три села в Плевенско към момента има индивидуален воден режим. Градът вече не е на режим, но протестиращите се притесняват, че ако не започне да се работи по обновяване на мрежата сега, догодина със сушата проблемът ще се повтори с още по-страшни размери.

Преди дни общинският съвет обяви солидарност с недоволството на гражданите.

Обяви и подкрепа за действията на областния управител, кмета и екоминистъра, който е от Плевен, за справяне с безпрецедентния воден режим през тази година.

Настоява се и за извънредна целева помощ от държавата за започване на някои от проектите още сега.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай