От болницата в Смолян с извънредни новини за първата жертва на свинския грип у нас
Пациентът е постъпил чрез Спешното на 1 януари
Остава стабилно състоянието на жената, която се лекува от свински грип в Смолянската болница. В същото лечебно заведение почина 51-годишният мъж, който е първата жертва на свински грип у нас. Той се разболял от грипния щам H1N1 дни преди края на старата година, предава bTV.
Починалият пациент е постъпил чрез Спешното на 1 януари. Лекуван е в отделение, след което седмица по-късно е приведен в интензивния сектор.
Мъжът първоначално е лекуван в отделение в болницата. Установена е обаче устойчивост на симптомите към обичайното лечение. Взети са проби за изследване.
„На 8 януари след извършен скенер на белия дроб пациентът е приведен в ОАИЛ с остра дихателна недостатъчност. Пациентът е бил интубиран, бил е на дихателен съпорт, проведено е комбинирано антибактериално, антивирусно лечение, но за съжаление в четвъртък рано сутринта е починал“, обясни д-р Емилия Апостолова, зам.-директор на болницата в Смолян.
Потокът на болните се увеличава, отчитат личните лекари. През неотложния кабинет вчера са преминали 40 души. Лекарите съветват да не се прибягва до самолечение.
"Това, което трябва да се знае за вирусните инфекции, че в началото не се прилагат антибиотици. Те просто не действат. Лечението е с противовирусни и симптоматични лекарства и затова е по-добре да бъде назначено от лекар", обясни д-р Юлияна Лазарова.
Според специалистите много важно е спазването на основните санитарни правила, за да не се допуска разпространение на грипа.
Заболеваемостта в Смолянско е под емидемиологичните стойности и затова свижданията не са ограничени. Като предпазна мярка в болницата се препоръчва работя с предпазни средства.
Последвайте ни
При нас в района на Дунава миналата година ни бяха нагънали комари, ама такива комари, че през деня, в най-голямата жега (30-35 градуса на въздуха) ни изяждаха живи ..; нищо не остана и от покрива ..; и него го отнесоха в Дунава ..; години в Държавата се говори за АМ, но никой не пише и не дава информация как ние в района на Дунава преживяваме ...; в съседна Румъния хората имат поне права, а ние тук само задължения ..!
Инат права ама и тях ги ядаха комарите. Такова чудо от комари не бях виждал, какво ли ще е това лято.
Колкото врабчета, или по-големи - колкото птеродактили?
сигурно със системи и евтин антибиотик - то още през първите 24ч. е ясно дали се проявява добре лечението - що са чакали 7 дни - голяма лекарска небрежност
На такова долно ниво са ни болниците вече, че човечецът си е отишъл на умирачка там.